Skip to content

DEFAULT

9 thoughts on “ Gocat E KosovГ«s - Various - Tinguj Nga Kosova (Vinyl, LP)

  1. Kosova e Serbia takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator Historia e plotë > Kosova. Qeveria e Kosovës fond milionë euro për rimëkëmbjen ekonomike Historia e plotë > Kosova, e para në botë për vdekjet nga Covid në 1 milion banorë.
  2. Një grup dervishësh nga Kosova kanë shkuar në Brograd, ku sot në tyrbenë e sheh Mustafës afër Sheshit të studentëve kanë mbajtur ziqër, pas vitesh. Mediet e rajonit bëjnë të ditur se të tubuarit kanë ardhur nga Gjakova, të veshur me garderobë tradicionale, ndërsa lutja ka filluar me lëvizjet karakteristike ritmike, të.
  3. Për më të mirin e botës kanë votuar katër kategori: kapitenët e kombëtareve, trajnerët e kombëtareve, gazetarët dhe fansat. Secili ka pasur të drejtë të zgjedhë nga tre më të mirët, me të parin të vlerësuar me pesë pikë, të dytin me tri e të tretin me një.
  4. 15 vjeçari nga Kosova që u bë milioner nga interneti. Qindra sipërmarrës të motivuar tashmë kanë përfituar nga programet e tij. Çdokush që kërkon të lë punën e tyre nga 9 deri në 5 dhe të gjejë pavarësi financiare, me siguri do të jetë i interesuar në marrjen e këtij mësimi. Berisha është madje në .
  5. Zbulohen votat nga Kosova për “The Best” Share No Comment. Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Agjencia e lajmeve “FaktePlus” SH.P.K. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen.
  6. Në rrugën St. Galler-Ring të Bazelit në Zvicër, sot rreth orë është vrarë me thikë një 7 vjeçar, që siç merr vesh Klan Kosova, është kosovar me prejardhje nga komuna e Lipjanit. Sipas medieve zvicerane, djali ishte duke shkuar në shtëpi, pas përfundimit të mësimit, .
  7. Vajzat Nga Kosova është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore dasmash. Në këtë faqe do gjeni tekstet dhe videoklipet e këngëve të kënduara nga Vajzat Nga Kosova dhe gjithashtu biografinë, lajme, fotogaleri etj.
  8. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj trajtimit që Gjykata Speciale po iu bën avokatëve nga Kosova që mbrojnë klientët e dyshuar, duke thënë se ata janë të diskriminuar nga kjo gjykatë dhe pengohen në kryerjen e detyrime.
  9. Ku E Begenise - Vajzat Nga Kosova. Ka Than Baba Per Me Kalle - Vajzat Nga Kosova. Kjo Lulia Thirr Oj Nane - Vajzat Nga Kosova. Jena Motra Kallabllak - Vajzat Nga Kosova. Neve Nuk Na Dhimet Malli - Vajzat Nga Kosova. Qaj Moj Lule - Vajzat Nga Kosova. Lujma Lujma Doren - Vajzat Nga Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *